Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarny "Żeglowanie Przyjemnością Jest" Ryn..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego, chcących przekonać się, na czym polega żeglarstwo. Spotkacie Waszych rówieśników - początkujących żeglarzy i entuzjastów sportów wodnych.
Obóz zlokalizowany jest w ośrodku w Gierłoży. Program obozu podporządkowany jest szkoleniu na patent żeglarza. Dużo czasu spędzamy na wodzie trenując manewry, odbywają się także wykłady teoretyczne. Rozkład zajęć każdego dnia przedstawia kierownik obozu na apelu. Jest on uzależniony przede wszystkim od pogody, na przykład: gdy wieje wiatr - dużo pływamy, gdy nie można żeglować - wykorzystujemy czas na teorię.
Szkolenie na patent żeglarza realizujemy wg programu szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Obejmuje manewrowanie jachtem i zajęcia teoretyczne. Oprócz wykładów należy uczyć się samodzielnie! Egzamin odbywa się pod koniec obozu przed Komisją Egzaminacyjną.

UPRAWNIENIA ŻEGLARZA JACHTOWEGO

patent wymagania Uprawnienia
żeglarz jachtowyUkończone 14 lat i zdany egzamin.
Na egzaminie trzeba okazać dowód tożsamości, korzystający ze zniżek legitymację szkolną lub studencką, niepełnoletni zgodę rodziców

prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych bez ograniczeń, prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2 Mil morskich od brzegu, w porze dziennej.

..:: JACHTY
Tango 780, Sasanka 660 i podobnej klasy.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym domku łazienka - wc+prysznic).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - jachty kabinowe Tango 780, Sasanka 660, Antila 24. Realizację programu obozu zgodnie z wymogami na patent żeglarza jachtowego w zależności od pogody.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Egzamin, patent. Egzamin i patent, wg cennika: opłata ze zniżką dla uczniów: 125 zł egzamin +25 zł patent płatne komisji egzaminacyjnej. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł od osoby oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł od osoby.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 14 lat. 2 zdjęcia legitymacyjne. Karta kolonijna ze zgodą rodziców.
Zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze).
Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony, ukradziony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

TERMINY

KODOdDoCena
OBZR 102-07-202212-07-2022
2499 PLN   
OBZR 213-07-202223-07-2022
2499 PLN   
OBZR 324-07-202203-08-2022
2499 PLN   
OBZR 404-08-202214-08-2022
2499 PLN   
OBZR 515-08-202225-08-2022
2499 PLN   
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarny "Żeglowanie Przyjemnością Jest" Ryn
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarny "Żeglowanie Przyjemnością Jest" Ryn
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarny "Żeglowanie Przyjemnością Jest" Ryn