Rejs morski na jachcie S/Y Hajduk


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Bałtyk jest doskonałym akwenem do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie oraz szlifowania posiadanych umiejętności. Zaliczany jest do mórz burzliwych, a jego fale są krótkie i strome. Osoby pływające po nim zyskają wiele cennego doświadczenia, które będzie owocowało w przyszłości. Dzięki bogatej przeszłości tego akwenu możemy dziś odwiedzać wiele zabytkowych miast i miasteczek oraz uczestniczyć w życiu nadmorskich kurortów.

 

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Rejs: rozpoczyna się zaokrętowaniem na jachcie o godzinie 12.00. Miejsce rozpoczęcia rejsu w zależności od trasy. Rejsy kończą się wyokrętowaniem w porcie zakończenia rejsu o godzinie 10.00.

Rejs na jachcie S/Y Hajduk jest niepowtarzalną okazją na uzyskanie stażu morskiego i odwiedzenie naprawdę pięknych zakątków morza Bałtyckiego. Trasy rejsu zostały przygotowane tak, aby zdobyć jak największą ilość godzin stażowych, a przy okazji odwiedzić bardzo urokliwe miejscowości takie jak Kopenhaga, Visby, Christianso i wiele innych.

Jacht: rejs odbędzie się na jachcie S/Y Hajduk typu Draco. Jest to jacht przeznaczony do żeglugi oceanicznej, charakteryzujący się dużą dzielnością morską, szybkością, funkcjonalnością wnętrza i zabudowy pokładu. Skorupa jachtu wykonana jest z mahoniu, zbrojona dębowymi wręgami oraz stalowymi dennikami. Przestronny pokład kryty perobą i pojemny kokpit ułatwiają obsługę żagli i sprzętu. Jacht przeznaczony jest do żeglugi w dziewięć osób, posiada niezależne koje dla całej załogi i obszerną łazienkę wyposażoną w urządzenia WC i umywalkę. Wygodna messa, przestronny kambuz i przedział nawigacyjny stwarzają załodze dobre warunki do życia i pracy.

Dane techniczne jachtu: długość – 13,02 metra; szerokość – 4 metry; wyporność – 10,75 tony; balast 4,8 tony; silnik 35HP; zbiornik paliwa 220 litrów; zbiornik wody – 850 litrów; powierzchnia żagli – 77,5 m2;
Jacht posiada zestaw żagli dacronowych do każdych warunków wietrznych.

Wyposażenie nawigacyjne: GPS Garmin, radar Raymarine, log, echosondę, kompas, wskaźnik kierunku wiatru, radiotelefon UKF Sailor, radiotelefon UKF z DSC.

Wyposażenie bezpieczeństwa: tratwa ratunkowa, kamizelki ratunkowe, szelki bezpieczeństwa, pirotechnika, awaryjna lampa błyskowa, róg mgłowy, zestaw do pierwszej pomocy.


..:: CENA ZAWIERA

Miejsce na jachcie, prowadzenie jachtu przez uprawnionego kapitana, paliwo, ubezpieczenie (NNW + KL).

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wyżywienie, opłaty portowe, prysznice i toalety w portach. Pieniądze na wyżywienie i opłaty portowe zbierane są w formie składki po zaokrętowaniu (35 zł dziennie od osoby).

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.  


..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

·  Paszport lub dowód osobisty (osoby niepełnoletnie muszą posiadać aktualny paszport, osobom pełnoletnim wystarczy dowód osobisty. Rejsy odwiedzają porty krajów będących członkami UE lub będących w strefie Schengen).

·  Sztormiak (niezbędny jest pełen sztormiak składający się z nieprzemakalnej kurtki i spodni oraz kalosze).

·  Gruby sweter lub polar (podczas miesięcy wakacyjnych na morzu na pewno przydadzą się ciepłe ubrania, szczególnie podczas nocnych wacht. Wskazana jest możliwość założenia na siebie kilku warstw ubrań, na tzw. "cebulkę")

·   Bluza lub ciepła koszula.

·   Czapka zimowa oraz rękawiczki.

·   Czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, krótkie spodenki (szorty).

·   Kosmetyki, ręcznik.

·   Śpiwór i mała poduszeczka.

·   Reszta ubrań, tak jak podczas wyjazdu na zwykłe wakacje.

·   Latarka, książka - coś pomagającego miło spędzić wolny czas na jachcie podczas płynięcia lub postoju w porcie.

No i oczywiście nie zapomnijcie czegoś, w czym można się pokazać w porcie wieczorową porą. Szczególnie dziewczyny...;-) Jeszcze jedna uwaga co do ubrań – ponieważ będziemy na jachcie a nie na deptaku w Międzyzdrojach - pakujemy "ciuchy" nie "stroje". :)

..:: UWAGI

Uczestnicy: od 15 roku życia, niezależnie od poziomu umiejętności i posiadanych uprawnień. Aby wziąć udział w rejsie w momencie zaokrętowania na jachcie trzeba mieć ukończone minimum 15 lat.

Uwaga! Podczas postojów w portach zagranicznych kapitan jachtu pozostaje na pokładzie jednostki w celu zabezpieczenia jachtu cumującego przy nabrzeżu. Kapitan nie zwiedza odwiedzanych miejscowości wraz z załogą. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać oświadczenie podpisane przez opiekunów prawnych zezwalające im na uczestnictwo w rejsie oraz ewentualny samodzielny powrót z rejsu. Komplet dokumentów zostanie wysłany po rejestracji.

 

Staż: rejs zalicza się do stażu morskiego na wyższe stopnie żeglarskie. Po rejsie każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego potwierdzającą ilość uzyskanych godzin stażowych. Na rejsie można uzyskać od 120 do 200 godzin stażu w zależności od czasu trwania rejsu.

 

..:: PROGRAM

Podczas rejsu w 3 terminie udamy się do miejscowości Federicia, gdzie odbywa się największy w Danii zlot drewnianych żaglowców, które następnie startują w regatach dookoła wyspy Fyn. Zlot ten cieszy się bardzo dużą popularnością, ze względu na możliwość zwiedzania cumujących jednostek oraz wiele atrakcji towarzyszących imprezie. http://www.visitdenmark.com/pt-br/denmark/round-funen-2014-gdk721644

W trakcie rejsu w 4 terminie odwiedzimy stolicę wyspy Gotlandia – Visby, gdzie corocznie odbywa się „Tydzień Średniowieczny”. Jest to impreza, podczas której możemy zobaczyć jak żyli ludzie w czasach średniowiecza. Możemy podziwiać rycerzy, ich pojedynki, inscenizacje bitew i wiele innych atrakcji związanych z czasami Średniowiecznymi. Uczestnicy chcący wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o zabranie ze sobą na rejs średniowiecznych strojów. Jest to warunek organizatorów „Tygodnia Średniowiecznego” do wzięcia udziału w imprezie.  http://www.medeltidsveckan.se/the-program?lang=en

Decydując się na rejs morski prosimy pamiętać o szczególnych wymaganiach jakie stawia przed żeglarzami morze: konieczność pracy o każdej porze doby, możliwych ciężkich warunkach pogodowych i możliwości podlegania chorobie morskiej. Uczestnicy rejsów morskich muszą czynnie brać udział w życiu załogi oraz prowadzeniu jachtu.

Załoga jachtu morskiego dzielona jest na wachty i rotacyjnie odpowiada za prowadzenie jachtu, utrzymanie porządku na jachcie oraz za przygotowywanie posiłków. Oczywiście nad wszystkimi czynnościami pieczę sprawuje Kapitan.

TerminDniTrasaCena
27.06-04.078Szczecin – Christianso lub Bornholm – Sasnitz – Świnoujście1490
04.07-18.0715Świnoujście – Heiligenhafen – Fredericia (Gl. Havn) – Kopenhaga – Sasnitz – Świnoujście2490
18.07-25.078Świnoujście – Bornholm – Karlskrona – Gdańsk1490
25.07-08.0815Gdańsk– Visby – Karlskrona – Bornholm – Sasnitz- Świnoujście2490
08.08-15.088Świnoujście – Sasnitz – Ystad- Simmirshamn-Hasle-Ronne- Świnoujście1490
15.08-22.088Świnoujście – Kopenhaga – Klintholm – Świnoujście1490
22.08-29.088Świnoujście – Christianso lub Bornholm – Sasnitz – Szczecin1490

..:: DOJAZD
We własnym zakresie.

TERMINY

KODOdDoCena
RWH 127-06-201504-07-2015
1490 PLN   
RWH 204-07-201518-07-2015
2490 PLN   
RWH 318-07-201525-07-2015
1490 PLN   
RWH 425-07-201508-08-2015
2490 PLN   
RWH 508-08-201515-08-2015
1490 PLN   
RWH 615-08-201522-08-2015
1490 PLN   
RWH 722-08-201529-08-2015
1490 PLN   
Rejs morski na jachcie S/Y Hajduk
Rejs morski na jachcie S/Y Hajduk
Rejs morski na jachcie S/Y Hajduk