Obóz Młodych Optymistów - Szkółka żeglarska na jednoosobowych jachtach Optymist, Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Dla najmłodszych uczestników, którzy chcą zostać żeglarzami, mamy propozycję obozu, na którym zgłębią tajemnice żeglarstwa, a trenerzy dołożą wszelkich starań aby zachęcić nasze pociechy do uprawiania tej dyscypliny sportu. Głównym celem obozu jest nauka żeglowania na jednoosobowych łodziach klasy Optymist. Każdy ma do dyspozycji swój jachcik. Optymisty są żaglówkami bezpiecznymi, a wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Dla żeglujących łódek osłonę asekuracyjną stanowi motorówka z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic). Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Okulary do pływania w wodzie, czepek kąpielowy, mały plecak na wycieczki. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Program będzie realizowany w zależności od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników. Istnieje możliwość niezrealizowania wybranych punktów programu, o czym decyduje kierownik obozu.

..:: PROGRAM
Szkolenie żeglarskie na optymistach
Codziennie odbywają się zajęcia na wodzie. Optymisty to popularne, jednoosobowe jachciki żaglowe. Sami będziecie nimi sterować (z asekuracją trenera). Oprócz żeglowania uczymy się również wiązania węzłów, podstaw budowy jachtu, locji - czyli budowy jeziora i rzeki, obowiązujących przepisów, znaków i innych przydatnych wiadomości.
Regaty optymistów
W trakcie obozu odbywają się punktowane regaty przesiadkowe. Najlepsi otrzymują nagrody. 
Zajęcia z meteorologii
Posiądziemy sztukę przewidywania pogody. Jest to jedna z podstawowych umiejętności jaką powinien posiadać każdy żeglarz. Nauczymy się bacznie obserwować chmury, zjawiska atmosferyczne, gwiazdy, a także zachowanie zwierząt ponieważ mogą one nam dużo powiedzieć na temat pogody na kolejne 12-24 godziny. Poznamy dawne sposoby przepowiadania pogody przez żeglarzy np. za pomocą "burzy w szklance wody".
Chrzest młodych Optymistów
Na koniec obozu dla młodych nowicjuszy organizujemy chrzest żeglarski z nadaniem imion.
Doskonalenie pływania
Każdy żeglarz powinien dobrze pływać. Pływamy czy też bezładnie machamy rękami i nogami? Doświadczony instruktor podpowie nam jakie błędy popełniamy. Poznamy nowe style pływackie. Nauczymy się jak wchodzić do wody. Skakanie z pomostu – dowiemy się kiedy jest ono naprawdę bezpieczne.
Wizyta na obozie Z Psem Na Wakacje
To obóz, na którym poznamy dzieci przyjeżdżające z własnymi psami. Zobaczymy jak wygląda trening i tresura piesków. Usłyszymy o pracy ze zwierzętami i zasadach zachowania wobec nich.
U ratowników WOPR
Jak się bezpiecznie kąpać, jak sobie poradzić, gdy nie mamy siły dalej płynąć? Zasady samoratowania i wzywania pomocy.
Wyprawa Robinsona Cruzoe
Na bezludną wyspę lub dziki, nieznany ląd. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach czyli nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Zbudujemy schronienie, nauczymy się rozpalać ognisko.
Aquazorbing (kula wodna)
T
o „chodzenie” po wodzie w  przezroczystej kuli o średnicy 2 m. Zabawa na całego z niewielką dawką adrenaliny.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
Kawiarenka

Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  

Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie.
Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.  

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej tutajTERMINY

KODOdDoCena
OPTR 1a25-06-202201-07-2022
1699 PLN   
Brak wolnych miejsc
OPTR 102-07-202212-07-2022
2399 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
OPTR 213-07-202223-07-2022
2399 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
OPTR 324-07-202203-08-2022
2399 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
OPTR 404-08-202214-08-2022
2399 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
OPTR 515-08-202225-08-2022
2399 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
OPTR 626-08-202231-08-2022
1599 PLN   
Ostatnie miejsca, zapytaj o miejsce: tel. 501-647-139
Obóz Młodych Optymistów - Szkółka żeglarska na jednoosobowych jachtach Optymist, Ryn
Obóz Młodych Optymistów - Szkółka żeglarska na jednoosobowych jachtach Optymist, Ryn
Obóz Młodych Optymistów - Szkółka żeglarska na jednoosobowych jachtach Optymist, Ryn