Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM


..:: MIEJSCE IMPREZY - OŚRODEK
Ostróda - Wałdowo - ośrodek "Bajka". Opis ośrodka jest tutaj.
Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

 • Dojazd zorganizowany z opieką pilota: autokarem lub pociągiem za dopłatą. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj.
 • Dojazd własny: do miejsca imprezy pierwszego dnia od godziny 16.00, wyjazd ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: DLA KOGO JEST TA IMPREZA? CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

 • obóz przygody lub obóz rekreacyjno-wypoczynkowy
  dla osób, które były już uczestnikami naszych obozów i chcą przyjechać na ostatni turnus naszego obozu, korzystając z promocyjnej ceny uczestnictwa. Obóz realizowany jest według klasycznych zasad obozowych obowiązujących na obozach Wandrusa. Uczestnicy przebywają na obozie z całodobową opieką kadry instruktorskiej i wychowawczej. Uczestnicy wybierają przy zapisach na obóz wybrane zajęcia lub pakiety zajęciowe, w ramach których będą odbywać zajęcia na obozie.
 • przygodowe wczasy młodzieżowe
  dla osób, które były uczestnikami naszych obozów i które chciałyby nadal brać udział w wybranych aktywnościach, które organizuje Wandrus - np. wyprawy quadowe, paintball, windsurfing, rejsy żeglarskie), ale czują się już zbyt dorosłe i samodzielne, aby pojechać na typowy obóz, nie chcą brać udziału w apelach i tym podobnych wydarzeniach obozowych i chcą same decydować o swoim planie dnia. Uczestnicy wybierają przy zapisach zajęcia/pakiety zajęciowe, w ramach których będą realizować wybrane aktywności. Osoby uczestniczące w przygodowych wczasach młodzieżowych nie podlegają opiece kadry podczas pobytu. Instruktorzy odpowiadają za uczestników wyłącznie podczas zajęć, na które uczestnicy przygodowych wczasów młodzieżowych się zapiszą i w których przyjdą uczestniczyć, na podstawie grafiku zajęć ustalanego dzień wcześniej.

..:: PROGRAM PODSTAWOWY NA OBOZIE (zawarty w cenie)

 • Kajaki lub rowery wodne
  Pływamy po jeziorze Drwęckim
 • Plażowanie i kąpiele
  na kąpielisku strzeżonym przez ratowników.
 • Rowery tradycyjne
  Jazdy w terenie leśnym lub drogami rowerowymi.
 • Gry sportowe i tradycyjne aktywności obozowe

..:: PROGRAM PODSTAWOWY NA WCZASACH MŁODZIEŻOWYCH

Nie ma żadnego programu. Uczestnicy wczasów młodzieżowych przebywają na terenie ośrodka na odpowiedzialność własną i ustawowych opiekunów. Mogą brać udział w wybranych aktywnościach, opisanych poniżej w punkcie "aktywności dla chętnych", jeśli je wykupią przy zapisach lub na miejscu w ośrodku, za dodatkową opłatą, według grafiku ustalonego z organizatorem. Wyłącznie wykupione aktywności realizowane są pod nadzorem kadry. Podczas całego pobytu oprócz czasu gdy realizowane są wykupione aktywności, uczestnicy wczasów młodzieżowych przebywają na terenie ośrodka na odpowiedzialność własną i ustawowych opiekunów i nie podlegają jakiemukolwiek nadzorowi i opiece obozowej kadry wychowawczej i instruktorskiej.
Uczestnicy wczasów młodzieżowych mogą korzystać ze sprzętu ośrodka samodzielnie bez nadzoru (np. wypożyczając kajaki, rowery wodne, rowery tradycyjne) na zasadach określonych przez ośrodek.
Plażowanie i kąpiele odbywają się na kąpielisku strzeżonym przez ratowników, zgodnie z regulaminem kąpieliska, w czasie gdy jest strzeżone przez ratowników.

..:: AKTYWNOŚCI DLA CHĘTNYCH (za dodatkową opłatą)
Realizacja aktywności odbywa się pod nadzorem kadry instruktorskiej.

 • Quady
  Wyprawy terenowe. 1 godzina - koszt 50 zł
 • Paintball
  Półdniowe zajęcia na miejscu - koszt 120 zł.
  Wyjazd do opuszczonych budynków - koszt 200 zł.
 • Windsurfing
  Jedne zajęcia - koszt 100 zł.
 • Rejs żeglarski
  Półdniowy rejs 50 zł.
 • Kurs na patent żeglarza jachtowego
  Codzienne zajęcia (wszystkie bloki) na jachcie z instruktorem 700 zł.
  Na zakończenie dla chętnych egzamin na patent żeglarza dodatkowo płatny około 150 zł.
 • Holowanie na bananie
  40 zł.
 • Holowanie na nartach wodnych lub wakeboardzie
  55 zł.
 • Inne aktywności
  do uzgodnienia z organizatorem lub ośrodkiem.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji, dla uczestników obozu)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe.
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
to kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa z bilardem, xboxem, ping-pongiem, oraz tuż obok z miejscem do grillowania i na ognisko. To miejsce, gdzie starsi uczestnicy mogą spędzać czas wieczorem, pod nadzorem kadry, także w czasie początków "ciszy nocnej". Tutaj wspominamy obozowy dzień, oglądamy filmy, gramy w mafię, w bilard, czy ping-ponga. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski przy ognisku. Jednocześnie w miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje cisza nocna od godziny 22.00.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opieką pilotów zapewniamy z kilkudziesięciu miast w Polsce. Przy każdej opcji dojazdu zorganizowanego uczestnicy dowożeni są dojazdem zorganizowanym Wandrusa z opieką do ośrodka/miejsca imprezy i wracają dojazdem zorganizowanym z ośrodka do wybranego miasta.
Jeśli wybieramy dojazd zorganizowany to zaznaczamy to, wypełniając formularz rezerwacji (przy cenach i terminach).

 • Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj

..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU IMPREZY
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ostróda - Wałdowo - ośrodek "Bajka". Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00. Opis ośrodka jest tutaj.

..:: CENA ZAWIERA - OBÓZ

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Program podstawowy - wyprawy kajakowe, rowerowe, gry sportowe z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników. Wszystkie pozostałe zajęcia programowe są dodatkowo płatne według wybranego wariantu lub wg pisemnego (meilowego) uzgodnienia z organizatorem, potwierdzonego przez organizatora.

..:: CENA ZAWIERA - WCZASY MŁODZIEŻOWE

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Uczestnicy wczasów młodzieżowych odpowiadają za korzystanie z infrastruktury ośrodka bezpośrednio przed przedstawicielami ośrodka Bajka.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj.
 • Wszystkie zajęcia programowe, które nie są zawarte w punkcie "program podstawowy" i "cena zawiera".
 • Program Dodatkowe Atrakcje.
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA OBÓZ
Wiek 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA WCZASY MŁODZIEŻOWE
Wiek 15 lat. Umowa. Uczestnicy wczasów młodzieżowych odpowiadają za korzystanie z infrastruktury ośrodka bezpośrednio przed przedstawicielami ośrodka Bajka.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe "za kostkę", rękawiczki motocyklowe lub rowerowe "bez palców". 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Kaucja zwrotna 50 zł.

 • Pełna lista wyposażenia i poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

TERMINY

KODOdDoCena
SSGA 515-08-202325-08-2023
A - 1250 PLN   
B - 1650 PLN   
C - 1650 PLN   
A - przygodowe wczasy młodzieżowe
B - obóz przygody
C - obóz rekreacyjno-wypoczynkowy
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM