Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
PARALIA
Miejscowość położona na wybrzeżu Morza Egejskiego, która z cichej wioski rybackiej przekształciła się w najsłynniejszy na Riwierze Olimpijskiej kurort wypoczynkowy! Słynie ze wspaniałych, rozświetlonych słońcem piaszczystych plaż oraz z czystego morza. Niezliczona ilość greckich tawern i restauracji, sklepy oraz liczne nocne kluby i dyskoteki stworzą dla Ciebie wyjątkowo wakacyjny klimat.
SALONIKI
Zobaczysz z nami najciekawsze i najpiękniejsze miejsca: kościół św. Demetriusza i kościół Hagia Sophia, Rotunda i Łuk Galeriusza, Białą Wieże. Podczas wycieczki masz czas na zakupy.
OLIMP I DION
Zwiedzisz wykopaliska starożytnego miasta Dion, wyjedziesz  na szczyt Olimpu, gdzie będziesz mógł podziwiać piękne górskie krajobrazy i widoki na Zatokę Termajską Morza Egejskiego i poczuć mistyczny klimat miejsca, skąd starożytni bogowie władali światem.

WYCIECZKI LOKALNE:
METEORY
Klasztory osadzone na gigantycznych stromych skałach. W drodze powrotnej zobaczysz pracownię ikon a także będziesz miał możliwość zakupów oraz zwiedzania Doliny Tempi. Cena  30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne w biurze).
ATENY
jest to wycieczka całodniowa, zobaczysz m.in.: port w Pireusie, Stadion Olimpijski -Kalimarmaro, Parlament, Park Zapion, gigantyczne kolumny świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Akropol (wraz z muzeum), Teatr Dionizosa oraz wzgórza Filopapu, Plaka (XIX-wieczna starówka Aten), Muzeum Archeologiczne. W drodze powrotnej postój w Termopilach. Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów dla osób powyżej 18 roku życia. Cena: 45 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 194 zł/os. (płatne w biurze).
OLIMP I LITOCHORO
Wycieczka do siedziby grackich bogów – masywu górskiego Olimp. Miasteczko Litochoro położone jest najbliżej stóp Olimpu. Zwiedzanie wąwozu rzeki Enipeas, podziwianie najwyższego szczytu Grecji – góra Mytikas ( 2917 m.n.p.m.). Olimp dzisiaj jest chronionym parkiem, wpisanym na listę UNESCO jako pomnik przyrody. Cena: 26 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 112 zł/os. (płatne w biurze).
REJS NA SKIATHOS
Wyprawa statkiem wzdłuż urokliwego Półwyspu Pelion w kierunku wyspy Skiathos. Według legendy Jazon wyruszył stamtąd na wyprawę po Złote Runo. Plaża Koukounaries wyróżnia się piaskami mieniącymi się niczym złoto. Po odpoczynku na wybrzeżu zwiedzanie stolicy wyspy, gdzie punktem obowiązkowym jest wejście na na punkt widokowy przy wieży zegarowej i kościele św. Mikołaja skąd widać panoramę okolicy i sąsiednie wyspy. Cena: 40 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 172 zł/os. (płatne w biurze).
WODOSPAD W EDESSIE
Jest to niezwykłe miejsce, w którym sieć wielu strumyków tworzy sławny wodospad. Podziwianie niezwykłych wąwozów, jaskiń, oraz mostu wybudowanego u szczytu urwiska. Cena: 30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne w biurze).
KASTORIA
To miasto zlokalizowane w Górach Dynarskich nad Jeziorem Kastoria. W przeszłości region słynął z wyrobu dobrej jakości futer. W okolicy można zwiedzić wiele interesujących zabytków, jak na przykład kościół Agíi Anárgiri, świątynię Ágios Stéfanos, Muzeum Bizantyńskie oraz Etnograficzne. Cena: 35 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 151 zł/os. (płatne w biurze).
SALONIKI
Zwiedzanie Greckiej stolicy Bizancjum, które wypełnione jest wieloma zabytkami tamtego okresu. Można tam znaleźć m.in.: świątynię Hagia Sofia, Rotundę, Łuk Hadriana, rzymskie Forum, Białą Wieżę, Bazylikę Św.Dymitra czy PlacuArystotelesa. Jest do drugie co do wielkości miasto w Grecji zaraz po Atenach. Cena: 30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne w biurze).
WIECZÓR W STYLU GRECKIM
Jest to połączenie pokazu tradycyjnego tańca greckiego, wraz z degustacją potraw kuchni regionalnej. Wszystko bez ograniczeń razem z napojami. Cena: 26 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 108 zł/os. (płatne w biurze).

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Hotel OREA ELENI *** z basenem, klimatyzacja w pokojach

Usytuowany w centrum Parali, zaledwie 100 m od plaży. Plaża słynie z płytkiej, krystalicznie czystej wody. Restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami oddalone są ok. 3 min spacerem. Pokoje klimatyzowane z balkonem, z widokiem na pobliski park lub dziedziniec, TV sat, łazienka z WC i prysznicem (do dyspozycji suszarka). Do dyspozycji gości: taras słoneczny z basenem, restauracja, recepcja, winda, internet (bezpłatny w pomieszczeniach ogólnodostępnych), parking. Dodatkowo płatny room service, sejf, wypożyczalnia rowerów.

PROGRAM PODRÓŻY:
PODRÓŻ: Wyjażdżamy zgodnie z rozkładem jazdy. W nocy przejdziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.
WYPOCZYNEK: Do hotelu przyjedziemy w godzinach południowych drugiego dnia. Po zakwaterowaniu wypoczynek rozpoczniemy od obiadokolacji. Dla chętnych wycieczki lokalne. W ostatnim dniu wykwaterowanie z pokoi nastąpi po śniadaniu a pobyt zakończymy obiadem.
PODRÓŻ POWROTNA: Rozpoczniemy ją w godzinach popołudniowych. Granicę przekroczymy w Cieszynie, w godzinach przedpopołudniowych dnia następnego.

DYSKOTEKI:
Cocus – najbardziej popularny klub w Parali, w cenie biletu drink gratis!
Casa – zabawa do białego rana pod gołym niebem!
Omilos – najbardziej popularny klub w Parali, w cenie biletu drink gratis,
a także club Da Luxe i club Havana.

PROGRAMY WYPOCZYNKU:
ACTIVE
- wycieczki piesze do sąsiednich miejscowości Olimpic Beach i Korinos., sport: siatkówka plażowa, połka nożna, koszykówka, waterpolo.
RELAX - plażing-smażing na plaży i basenie, buszowanie po sklepach. giereczki w karty, gry planszowe, konkursy: wielki konkurs budypaintingu, najładniejsza rzeźba z piasku, najciekawsze zdjęcie z obozu, wybór miss i mistera.
NIGHTLIFE - codzienne wyjścia na dyskoteki, wieczorne buszowanie po sklepach oraz spacery po plaży.

OBOZEO SMS SERVICE
MOJE NAJLEPSZE WAKACJE? KIEDY SAM PODEJMUJĘ DECYZJĘ
Każdego dnia wypoczynku przed śniadaniem otrzymasz dwa smsy z dwoma planami dnia do wyboru.
Jeden bardziej aktywny, drugi bardziej relaksacyjny.
Następnie to TY podejmujesz decyzję, w jaki sposób spędzisz ten dzień.

..:: CENA ZAWIERA
- realizację programu pobytu,
- transport autokarem klasy LUX,
- zakwaterowanie w hotelu***,
- wyżywienie 3 razy dziennie z napojami, 
-  prowiant na drogę powrotną,
- opiekę: pedagogiczną, medyczną,
- SMS SERVICE,
- SUMMER LOVE,

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
- obowiązkowe ubezpieczenie KL (10.000 Euro), NNW (7.000 zł), BP (800 zł) - 50 zł,
- obowiązkowa opłata klimatyczna i administracyjna (płatne na miejscu) - 10 euro,
- dopłata do wyjazdów z poszczególnych miast,
- wycieczki lokalne,
- opcjonalna gwarancja niezmienności ceny – 39 zł.

..:: UWAGA
Kaucja zwrotna 20 euro. Sugerowane kieszonkowe ok. 80-100  euro + wycieczki lokalne. Niezbędne: paszport (ważny przez 3 miesiące od zakończenia podróży) lub dowód osobisty, wypełniona karta uczestnika.

..:: DOJAZD
Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC).

Miasta wyjazdowe gwarantowane przy 1 osobie:
Bielsko-Biała 70 zł, Brzeg 90 zł, Bydgoszcz* 150 zł, Chrzanów 90 zł, Cieszyn 0 zł, Czechowice-Dziedzice 70 zł, Częstochowa 0 zł, Katowice 50 zł, Kielce* 120zł, Kraków 90 zł, Jastrzębie Zdrój 0 zł, Legnica  120 zł, Lubin 120 zł, Łódź 110 zł, Oława  90 zł, Opole 80 zł, Pawłowice 0 zł, Piotrków Trybunalski 110 zł, Polkowice 120 zł, Poznań* 120 zł, Pszczyna 70 zł, Radom* 120 zł, Radomsko 90 zł, Toruń* 150 zł, Tychy 70 zł, Warszawa 120 zł, Włocławek* 150 zł,  Wrocław 110 zł, Zielona Góra  150 zł, Żory 0 zł.

Miasta wyjazdowe gwarantowane przy min. 4 osobach: 
Gdańsk* 170 zł, Gdynia* 170 zł, Gorzów Wielkopolski*170 zł, Grudziądz*170 zł, Kalisz 120 zł, Konin* 120 zł, Kłodzko* 120 zł, Lublin* 170 zł,  Puławy* 170 zł, Rzeszów* 170 zł, Szczecin* 170 zł,  Września* 120 zł, Zgorzelec* 150 zł, Zduńska Wola* 120 zł.

Kwestie techniczne
1. W zależności od oferty transport odbywa się autokarem, samolotem lub PKP.
2. Na odcinkach krajowych w ofertach autokarowych, zagranicznych przejazd może być realizowany różnymi środkami transportu np. mikrobusem, pociągiem lub samochodem osobowym.
3. W czasie przejazdu (dotyczy koloni i obozów młodzieżowych) osoby mogą być dowożone pod opiekę kierowcy.
4. Połączenie antenowe jest usługą dodatkową i może być anulowane na 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.
5. Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujacych w trakcie trasy przejazdu autokarem (na trasie antenkowej – środkiem zastępczym) oraz do dostosowywania się do zaleceń obsługi autokaru.
6. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany przystanków i godzin wyjazdu po wcześniejszym powiadomieniu uczestnika.
7. W trakcie przejazdu autokarem zapewniamy postoje co 3-4 godz. Zatrzymujemy się w miejscach do tego przystosowanych, są to duże stacje benzynowe, parkingi z restauracjami i toaletami.
8. Wszystkie autokary wyposażone są w klimatyzację, barek, WC, TV, DVD. W czasie podróży istnieje możliwość oglądania filmów video.
9. W podróżach pociągiem zapewniamy rezerwację indywidualnego miejsca w przedziale.

Informacje wyjazdowe
Prezentowane przez nas informacje wyjazdowe na naszych stronach internetowych sę poglądowe. Z uwagi na różne kwestie niemożliwe do przewidzenia na wiele miesięcy przed realizacją oferty (np. remonty dróg) mogą one ulec zmianie. Serdecznie prosimy w trzecim dniu przed datą wyjazdu o potwierdzenie miejsca i godz. odjazdu. Wszystkie te informacje znajdować się będą na naszych stronach internetowych.

Zbiórka
1. Podróże autokarem. Przed każdym wyjazdem na zbiórkę w wyznaczonym miejscu prosimy o zgłoszenie się na 15 min przed godziną podaną w rozkładzie jazdy.  Ze względu na odległe odcinki między miastami wyjazdowymi, godzina podstawienia się autokaru w danej miejscowości może ulec zmianie w zależności od warunków panujących na trasie przejazdu oraz w przypadku oczekiwania na współpasażerów. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za opóźnienia wynikłe z przyczyn niezależnych od Organizatora, które są spowodowane czynnikami administracyjnymi (np. kontrole policji, kontrole ITD.) oraz innymi czynnikami (np. warunki atmosferyczne, utrudnienia w ruchu drogowym, problemy techniczne, oczekiwania na klientów).
2. Podróże samolotem. W tym przypadku prosimy o przybycie na lotnisko na 2 godziny przed planowanym odlotem.
3. Podróże pociągiem. Specyfika podróży tym środkiem transportu wymaga aby zbiórka uczestników odbyła się na 45 minut przed planowaną godziną odjazdu pociągu.

TERMINY

KODOdDoCena
SSGA 106-08-201516-08-2015
1699 PLN   
SSGA 214-08-201524-08-2015
1599 PLN   
SSGA 322-08-201501-09-2015
1549 PLN   
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM
Obóz Studencki - GRECJA - PARALIA - HOTEL OREA ELENI*** - AUTOKAREM