Obóz Quadowo – Przygodowy, Ryn..:: MIEJSCE OBOZU - OŚRODEK
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek.
Rozpoczęcie obozu pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

 • Dojazd zorganizowany z opieką pilota: autokarem lub pociągiem za dopłatą. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj
 • Dojazd własny: do miejsca obozu pierwszego dnia od godziny 16.00, wyjazd ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ, JAKIE UPRAWNIENIA MOŻNA OTRZYMAĆ?

 • Dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z quadami od podstaw. Nauczycie się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II wg programu szkolenia quadowego Wandrusa);
 • Zaawansowanych, którzy już samodzielnie jeżdżą na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III wg programu szkolenia quadowego Wandrusa).

Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj. Zajęcia realizujemy w grupach z podziałem na umiejętności. W miarę postępów w trakcie obozu uczestnicy mogą przechodzić z grupy mniej zaawansowanej do bardziej zaawansowanej.

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz ten to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się jeździć na quadach, jak również dla tych, którzy już na quadach jeżdżą samodzielnie. Uczestnicy jeżdżą podzieleni na grupy, stosownie do swoich umiejętności. Na naszym obozie jeździmy na quadach w prawdziwym terenie a nie na sztucznym torze. Dzięki temu każda wyjazd staje się prawdziwą wyprawą off-road. Tumany kurzu, kąpiele w błocie, gęste krzaki i dzikie tereny będą nam towarzyszyły podczas wypraw na czterokołowych maszynach. Obszary leśne usłane nierównościami, błotnistymi pułapkami, trawersami i wysokimi zaroślami zapraszają Nas na ekstremalną zabawę. Czy jesteś gotowy? Jeśli tak, to ten obóz jest dla Ciebie. Po ekscytujących zajęciach na quadach odpoczniemy na plaży i weżmiemy udział w różnych obozowych aktywnościach -  żeglując  jachtem po jeziorze, będziemy podglądać okoliczną przyrodę podczas wyprawy kajakowej, a na wycieczce rowerowej przemierzymy piękne, stare lasy mazurskie. Szczegółowy program obozu dalej.

Czym nasz obóz różni się od obozów innych firm? Dlaczego warto go wybrać?

 • Posiadamy nowe quady marki CanAm 570 Outlander, CanAm450 Outlander, Kymco MXU 300R, Kymco Maxxer 300.
 • Jeździmy na nowych quadach, stale i na bieżąco wymieniamy nasz park pojazdów
  W najbliższe wakacje będziemy jeździć na quadach CanAm 570 rocznik 2019, 2023, CanAm 450 rocznik 2020, 2022, 2023, Kymco 300R rocznik 2021, 2022, 2023.
 • W odróżnieniu od wielu organizatorów obozów jeździmy w prawdziwym terenie, pokonując długie, zróżnicowane trasy łąkowe, leśne, drogi szutrowe i piaszczyste, dobrane stosownie do umiejętności uczestników.
 • Każda jazda na quadach to długa wyprawa w teren, prawdziwa wyprawa off-road, a nie jazda w kółko po małym torze z uczestnikami zmieniającymi się co piętnaście minut.
 • Uczestnicy otrzymują specjalną kartę, na której razem z kadrą zapisują czas jazdy, tak by przez cały obóz każdy wyjeździł tyle, ile powinien. Wiele firm nie podaje w ogóle czasu jazdy na quadach lub podaje je jako zajęcia "w grupie", co bardzo ogranicza czas jazdy.
 • Realny czas jazdy na quadach jest w Wandrusie największy wśród wszystkich organizatorów obozów w Polsce i wynosi nawet do 29 godzin jazdy na jednego uczestnika (wielu organizatorów podaje w opisie swoich obozów na przykład "pięć zajęć na quadach w grupie", co oznacza że uczestnicy podczas dwugodzinnych zajęć jeżdżą na przykład 15-20 minut.
 • Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo, dlatego uczestnicy jeżdżą w terenie odpowiadającym ich możliwościom i umiejętnościom, początkujący jeżdżą z pomocnikiem asekurującym jazdę (siedzącym z tyłu) a potem, w miarę naabywania doświadczenia i umiejętności, jeżdżą całkowicie samodzielnie.
 • Jeździmy w małych grupach, kilkuosobowych, dzięki temu instruktor jest w stanie kontrolować wszystkich uczestników. 
 • Wyjazdy w niewielkich grupach pozwalają dobrać uczestników którzy mają zbliżone umiejętności i doświadczenie, dzięki czemu każda grupa pokonuje trasę dostosowaną do jej możliwości i umiejętności.
 • Najbardziej zaawansowani uczestnicy wyjeżdżają na jazdy nocne. 
 • Trasę i prędkość kolumny quadowej wyznacza instruktor.
 • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)
..:: PROGRAM PODSTAWOWY (zawarty w cenie obozu)
Quady
Quady czy ATV (All Terrain Vehicle) – to pojazdy, które z pewnością dostarczą nam wspaniałej zabawy i adrenaliny. Przygodę z quadami rozpoczynamy od ich stopniowego opanowania. Pierwsze jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem, odbywamy po prostym terenie, następnie pokonujemy coraz większe wertepy. Jeździmy w prawdziwym terenie, nie na torze, dzięki czemu każdy wyjazd staje się terenową wyprawą off-road. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – rozległe dzikie pola, leśne,  szutrowe i piaszczyste drogi, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami.

PROGRAM SZKOLENIA QUADOWEGO
Jako pierwsi wprowadziliśmy przejrzysty i konsekwentny system szkolenia quadowego Wandrusa, który umożliwia uczestnikom stopniowe podnoszenie swoich umiejętności w jeździe na quadach. Coś ciekawego dla siebie znajdą uczestnicy, którzy dotychczas nigdy nie jeździli jeszcze na quadach jak i osoby jeżdżące na quadach dobrze lub bardzo dobrze. Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj

Obozy na Mazurach przeznaczone są dla osób, które:
 • nigdy nie jeździły jeszcze na quadach i chcą nauczyć się jeździć samodzielnie w prostym terenie (stopień I i II);
 • jeżdżą już samodzielnie na quadach i chcą nauczyć się dobrze jeździć samodzielnie w prostym i średniotrudnym terenie (stopień II i III).
Uczestnicy mogą w trakcie obozu przechodzić na wyższe stopnie szkolenia quadowego jeśli opanują program swojej grupy. Jeździmy w małych, 3-4-5 osobowych grupach, dzięki czemu jeżdżące zespoły są zbliżone wiekiem i umiejętnościami, co pozwala instruktorowi indywidualnie dostosować dynamikę zajęć na quadach stosownie do doświadczenia i umiejętności każdej grupy.

..:: NA JAKICH QUADACH JEŹDZIMY?
Nasze quady są nowe, stale odświeżamy park maszynowy, sprzedając quady używane i kupując nowe quady. W najbliższe wakacje
będziemy jeździć na quadach CanAm 570 Outlander rocznik 2019, 2023, CanAm 450 Outlander rocznik 2020, 2022, 2023, Kymco 300R rocznik 2021, 2022, 2023.
Telefon informacyjny:
501 647 139 - Piotr


Cztery nowe quady Kymco 300R dołączyły do naszego parku maszyn w sezonie 2021, kolejne cztery nowe dołączyły w 2022 roku.


WANDRUS   PROGRAM   PODSTAWOWEGO  
SZKOLENIA   QUADOWEGO


  stopień I Quadowe ABC  | Jazda z pomocnikiem - nauka samodzielnej jazdy na placu i w terenie

ABC nauki jazdy na quadzie na łatwej nawierzchni. Podstawa obsługi quada. Oduczanie odruchów motocyklowo-hulajnogowo-rowerowych. Uruchamianie quada. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty. Jazda slalomem. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów.

Jazda w terenie. Bezpieczne włączanie się do ruchu.  Manewrowanie quadem: skręty, wymijanie. Zatrzymywanie we wskazanym miejscu. Zjazdy i podjazdy. Hamowanie dynamiczne, hamowanie pulsacyjne. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Parkowanie. Jazda w kolumnie. Utrzymywanie dystansu w kolumnie. Porozumiewanie za pomocą gestów i ustalonych sygnałów. Pokonywanie wzniesień o różnym stopniu trudności. Technika jazdy  w głębokich koleinach, terenie polnym, łąkowym i leśnym.  

  stopień II Quad Junior | Jazda samodzielna w terenie

Manewrowanie quadem: zawracanie "na trzy", wyprzedzanie, cofanie, parkowanie. Zatrzymywanie i ruszanie na pochyłości. Balans ciałem - kontrowanie masy pojazdu ciałem. Pokonywanie głębokich kolein. Podstawowe serwisowanie quada i kontrola stanu technicznego quada przed rozpoczęciem jazdy. Pierwsza pomoc - niezbędne akcesoria.

Doskonalenie już nabytych umiejętności podczas samodzielnej jazdy quadem w terenie.

Ekwipunek - odpowiednie ubranie w terenie. Zasady poruszania się po bezdrożach i lasach. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym pokonywanie rowów.

   stopień III Quad Fun | Jazda w średnio trudnym terenie

Techniki pokonywania długich i stromych zjazdów i podjazdów, przechyłów bocznych-trawersów. Zasady wyboru najlepszej trasy podczas przeprawy. Pokonywanie prostych przeszkód terenowych w terenie bagiennym, piaszczystym, kamienistym, pokonywanie rowów. Technika jazdy na drogach szutrowych. Pokonywanie niewielkich przeszkód wodnych - brodów. Jazda nocna.

  uwagi

Realizacja programu szkolenia uzależniona jest od terenu. Jeśli na obozowych trasach nie ma np. torfowisk czy terenów piaszczystych zajęcia z jazdy po takim terenie nie odbędą się.

 Cały program szkolenia quadowego Wandrusa zobacz tutaj

..:: PROGRAM DODATKOWY (zawarty w cenie obozu, realizowany w miarę możliwości czasowych)
 • Żeglarstwo
  Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawy po jeziorze.
 • Plażowanie i kąpiele
  Czyli słodkie leniuchowanie, plażowanie i kąpiele.
..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (zawarty w cenie obozu)
 • Survival (na wybranych turnusach)
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Zajęcia strzeleckie (na wybranych turnusach)
  Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
 • Podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji, zawarty w cenie obozu)

Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe.
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
to kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa z bilardem, xboxem, ping-pongiem, oraz tuż obok z miejscem do grillowania i na ognisko. To miejsce, gdzie starsi uczestnicy mogą spędzać czas wieczorem, pod nadzorem kadry, także w czasie początków "ciszy nocnej". Tutaj wspominamy obozowy dzień, oglądamy filmy, gramy w mafię, w bilard, czy ping-ponga. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski przy ognisku. Jednocześnie w miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje cisza nocna od godziny 22.00.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opieką pilotów zapewniamy z kilkudziesięciu miast w Polsce. Przy każdej opcji dojazdu zorganizowanego uczestnicy dowożeni są dojazdem zorganizowanym Wandrusa z opieką do ośrodka/miejsca obozu i wracają dojazdem zorganizowanym z ośrodka do wybranego miasta.
Jeśli wybieramy dojazd zorganizowany na obóz zaznaczamy to wypełniając formularz rezerwacji na obóz (przy cenach i terminach).

Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj


..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY, ROZKŁAD JAZDY, LISTA PRZYSTANKÓW
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu miast w Polsce. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Quady - kaski ochronne. 
 • Jazda na quadach. W zależności od wybranej wersji od 3 do 27 godzin jazdy na quadach.
  Wersja B: 5 godzin jazdy na quadach - dopłata 100 zł, Wersja C: 7 godzin jazdy na quadach - dopłata 200 zł
  Wersja D: 9 godzin jazdy na quadach - dopłata 300 zł, Wersja E: 11 godzin jazdy na quadach - dopłata 400 zł
  Wersja F: 13 godzin jazdy na quadach - dopłata 500 zł, Wersja G: 15 godzin jazdy na quadach - dopłata 600 zł
  Wersja H: 17 godzin jazdy na quadach - dopłata 700 zł, Wersja J: 19 godzin jazdy na quadach - dopłata 800 zł
  Wersja K: 21 godziny jazdy na quadach - dopłata 900 zł, Wersja L: 23 godziny jazdy na quadach - dopłata 1000 zł
  Wersja M: 25 godziny jazdy na quadach - dopłata 1100 zł, Wersja O: 27 godzin jazdy na quadach - dopłata 1200 zł

  W formularzu rezerwacji w polu UWAGI proszę zaznaczyć wybraną wersję.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem więcej tutaj. Program Dodatkowe Atrakcje więcej tutaj. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek 10 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe "za kostkę", rękawiczki motocyklowe lub rowerowe "bez palców". 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Kaucja zwrotna 50 zł.

 • Pełna lista wyposażenia i poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.


TERMINY

KODOdDoCena
OQP 124-06-202430-06-2024
1899 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
OQP 201-07-202409-07-2024
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 310-07-202418-07-2024
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 419-07-202427-07-2024
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 528-07-202405-08-2023
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 606-08-202414-08-2024
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 715-08-202423-08-2024
2199 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Rabat 300 zł do 31.12.23
OQP 824-08-202430-08-2024
1799 PLN   
A - 3 godziny jazdy na quadach
Obóz Quadowo – Przygodowy, Ryn
Obóz Quadowo – Przygodowy, Ryn
Obóz Quadowo – Przygodowy, Ryn