„Przyjemność brzucha jest podstawą i korzeniem wszelkiego dobra” Epikur
..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz z nauką gotowania to propozycja spędzenia wakacji, zarówno dla młodszej jak i nieco starszej młodzieży. To szkoła wakacyjna w której dzieci i młodzież uczy się gotować zdrowo, smacznie, różnorodnie. Gotowanie to sztuka. Gotowanie to pasja i sposób na życie. Wszak jedzenie i picie to podstawa naszego istnienia. W naszej szkole poznamy pachnące, egzotyczne przyprawy, cudowne Zioła, ich smak, zastosowanie i moc. Nauczymy uczestników przygotowywania podstawowych dań, sałatek, a także bardziej skomplikowanych potraw. Nasz obóz ma na celu przybliżenie dzieciom istoty zdrowego, a zarazem smacznego gotowania. Przekażemy naszym uczestnikom również wiedzę z zakresu savoir-vivre’u obowiązującego przy stole, a także podpowiemy jak pięknie udekorować stół. Po pełnych emocji zajęciach kulinarnych weźmiemy udział w grach terenowych, sportowych, poznamy tajniki żeglowania, a także przemierzymy mazurskie lasy podczas wycieczek rowerowych.
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00
..:: CENA ZAWIERA
..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Dokumenty wymienione w punkcie „główne wymagania”. Dres, ubranie i obuwie sportowe, ciepłe swetry, czapkę z daszkiem, latarkę, zeszyt, długopis, strój kąpielowy, czepek kąpielowy, krem z filtrem UV, okulary do pływania w wodzie.
Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony lub zagubiony bagaż zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu trampkach, sandałach, adidasach.
..:: PROGRAM
ABC zdrowej kuchni.
Czyli dowiecie się co i w jakiej postaci spożywać aby być pięknym i zdrowym. Jak komponować dania, aby posiłek był pełnowartościowy. Ile posiłków spożywać w ciągu dnia. Dlaczego nie należy jeść Fast Foodów.
Przepiśnik.
Każdy uczestnik w trakcie obozu stworzy własną księgę przepisów. Po powrocie do domu będzie mógł wykorzystać zapisane porady kulinarne we własnej kuchni.
Savoir-vivre przy stole.
Dowiemy się jak i w jakiej kolejności podawać potrawy, jak prawidłowo układać sztućce. Jak sadzać gości przy stole itp.
Sztuka dekorowania potraw.
Pięknie udekorowanymi potrawami zawsze wzbudzimy zachwyt. Mistrzami w tej dziedzinie są Chińczycy, Tajowie, Japończycy i inne narody zamieszkujące Azję. My także możemy spróbować swych sił w tej sztuce.
Tradycyjne polskie dania.
Poznamy tradycyjne polskie potrawy, sposób ich przygotowania, przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Ziółka, przyprawy.
Bez nich każda potrawa smakowała by tak samo. Dowiemy się do jakich potraw dodać jakie przyprawy, aby strawy nabrały charakterystycznego smaku. W wandrusowym ogródku każdy wyhoduje swoje zioła.
Słodkości, smaczności.
Bez nich świat byłby smutny. Wszyscy kochamy słodkości, desery, lody. Podczas słodkiego szaleństwa w kuchni wspólnie upieczemy kolorowe ciasteczka w kropki, kwiatki i łatki. Zrobimy z galaretki kolorowe pomarańcze, tęczową niespodziankę. Każdy młody kuchcik nauczy się je przygotowywać, aby później w domu przyrządzać je najbliższym.
Wandrusowy Masterchef.
W trakcie obozu weźmiecie udział w I edycji Wandrusowego Masterchefa. Każdy spróbuje swoich kulinarnych możliwości, pobudzi swoją wyobraźnię. W naszej edycji nie ma przegranych, są sami wygrani.
Wyprawy w teren.
Wybierzemy się na wycieczkę do XVI wiecznego Zamku Krzyżackiego, zwiedzimy miasteczko Ryn, a także XIX wieczny wiatrak holenderski.
Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika.
Czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników.
Zajęcia sportowe.
Zabawy na kąpielisku z pontonami, wyścigi w kole ratunkowym, turniej piłki wodnej, zawody pływackie, wodny badminton, podchody, olimpiada sportowa - to tylko niektóre z propozycji. Zabawa na 101 sposobów. I wszystko oczywiście na wesoło.
Piesze wycieczki po starych mazurskich lasach.
Mazurskie lasy to idealne miejsce na piesze wędrówki. Możemy wędrować wybierając zarówno oznakowane szlaki lub mało uczęszczane dukty leśne.
Kajaki i rowery wodne.
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Wyprawy rowerowe.
Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
Żeglarstwo.
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze ryńskim na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do Zatoki Rominek, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą. Wieczorem na żeglarskim ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
Dyskoteki, ogniska.
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
KOD | Od | Do | Cena | |
---|---|---|---|---|
WSG 2 | 13-07-2015 | 24-07-2015 | ||