Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarno-wędrowny "Szlakiem Wielkich Jezior" - Ryn i Wielkie Jeziora Mazurskie..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Zapraszamy uczestników zainteresowanych przejściem szkolenia żeglarskiego i uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego. Obóz stacjonarno-wędrowny jest bardzo dobrym rozwiązaniem szkolenia, gdyż łączy elementy szkolenia manewrowego i teorii na części stacjonarnej z praktyką żeglarską, którą nabywamy w części wędrownej.
Obóz stacjonarny zlokalizowany jest w Gierłoży.
Rejs to wyprawa grupy jachtów. Podzieleni na załogi codziennie żeglujemy, szkolimy się, wypoczywamy. Prawie codziennie nocujemy w innym miejscu szlaku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie -  wieczory z gitarą przy ognisku czy wspólne wyjścia na dyskotekę czy na szanty do tawerny.

..:: PROGRAM SZKOLENIA ŻEGLARSKIEGO
To kurs szkoleniowy na podstawowy stopień żeglarza jachtowego, zakończony egzaminem. Szkoleniu podporządkowany jest program dnia.
Część stacjonarna (obóz) - ćwiczymy manewry na wodzie i uczymy się teorii. Wykłady i zajęcia praktyczne na wodzie trwają od rana do wieczora, z przerwami na posiłki. Aby zdobyć patent trzeba opanować manewry, oraz wiadomości teoretyczne co wymaga dużego zaangażowania uczestników i indywidualnej, oprócz wykładów, nauki teorii.
Część wędrowna (rejs) - to kontynuacja szkolenia żeglarskiego. W trakcie rejsu łączymy szkolenie manewrów z elementami praktyki żeglarskiej - przechodzimy przez kanały i śluzy, dobijamy codziennie do innego portu, stajemy na kotwicy, składamy i stawiamy maszt. Ćwiczymy i nabieramy żeglarskiego doświadczenia w zmieniających się warunkach.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.


..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie na obozie (domki, pokoje), na rejsie (jachty) - na obozie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic), na rejsie jachty kabinowe, noclegi w kabinach jachtów na materacach.
Wyżywienie – całodzienne, część stacjonarna - posiłki w stołówce od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia, część wędrowna (rejs) - uczestnicy sami przygotowują posiłki na jachtach z dostarczonych przez organizatora produktów. Jachty mają pełne wyposażenie kuchenne i stołowe. Ubezpieczenie - NW. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy. Jachty szkoleniowe - kabinowe (rejs), kabinowe i omegi (obóz). Realizację programu szkolenia wg wymagań Głównej Komisji Szkolenia PZŻ.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Egzamin, patent. Koszty administracyjne Wandrusa. Egzamin i patent, wg cennika PZŻ (www.pya.org.pl), płatne Komisji Egzaminacyjnej. Koszty administracyjne Wandrusa płatne na miejscu kierownikowi obozu 50 zł. Program Dodatkowe Atrakcje. Na części rejsowej: Wc, prysznice, umywalki (WC ok. 1-2 zł, prysznice ok. 10-12 zł, umywalki ok. 2-3 zł). Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - od 14 lat. Karta kolonijna ze zgodą rodziców, zgłoszenie uczestnictwa-umowa (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców. 2 zdjęcia legitymacyjne.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony, ukradziony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Na miejscu następuje przydział do rejsu lub obozu. Uczestnik może brać udział najpierw w części stacjonarnej  a potem wędrownej lub odwrotnie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce - więcej tutaj

TERMINY

KODOdDoCena
SWJ 102-07-202112-07-2021
1999 PLN   
SWJ 213-07-202123-07-2021
1999 PLN   
SWJ 324-07-202103-08-2021
1999 PLN   
SWJ 404-08-202114-08-2021
1999 PLN   
SWJ 515-08-202124-08-2021
1999 PLN   
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarno-wędrowny "Szlakiem Wielkich Jezior" - Ryn i Wielkie Jeziora Mazurskie
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarno-wędrowny "Szlakiem Wielkich Jezior" - Ryn i Wielkie Jeziora Mazurskie
Szkoleniowy obóz żeglarski stacjonarno-wędrowny "Szlakiem Wielkich Jezior" - Ryn i Wielkie Jeziora Mazurskie