"Już Pływam" - aktywne wakacje Smyka z nauką pływania wpław - w wodzie i nad wodą, Ryn


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Celem obozu jest nauka i doskonalenie pływania wpław, oswojenie uczestników z wodą, zachęcenie do uprawiania różnych sportów wodnych i rekreacji na wodzie, połączone z aktywnym wypoczynkiem. Obóz przeznaczony jest dla Smyków zupełnie nie umiejących pływać wpław, początkujących, jak i dla dobrych pływaków. Program zajęć będzie dostosowany do ich umiejętności i możliwości fizycznych. Dużo czasu spędzamy w wodzie. Oprócz typowej nauki pływania, podstaw nurkowania, skoków do wody i wielu innych zajęć na kąpielisku, organizujemy gry i zabawy w wodzie, rozwijające nasze umiejętności pływackie. Popłyniemy także kajakami, spróbujemy swoich sił w trakcie wyprawy na bezludną wyspę. Uczymy się jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznajemy podstawy pierwszej pomocy. Organizujemy dyskoteki, wieczory przy ognisku, gry terenowe, turniej piłki wodnej, olimpiadę sportową.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic).
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek: 7-13 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Kurtkę chroniącą przed deszczem, polar, ciepły sweter, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis, adidasy, mały plecak na piesze wycieczki, czepek kąpielowy, okulary do pływania w wodzie, ABC nurkowania. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: PROGRAM
Nauka i doskonalenie pływania wpław - grupa nie umiejąca pływać, lub pływający bardzo słabo
- wstępna adaptacja do środowiska wodnego czyli stopniowe oswajanie z wodą
- nauka podstawowych elementów takich jak wydechu pod wodą, zanurzanie głowy, otwieranie oczu pod wodą
- ćwiczenia wypornościowe: korek, meduza (próba leżenia)
- leżenie na grzbiecie i piersiach: z przyborem oraz bez przyboru
- ćwiczenia poślizgu na piersiach i grzbiecie
- skoki na nogi do wody płytkiej
Po opanowaniu wyżej podanych elementów uczestnicy będą uczyć się pierwszych technik pływackich czyli kraula na grzbiecie i piersiach. Będziemy ćwiczyć nurkowanie poprzez zabawę "poławiacze pereł", "nurkowie", a także skoki do wody, np.: "sprężynki", "skoki do dziupli", czy próby "kto dalej".
Nauka i doskonalenie pływania wpław - grupa średnio zaawansowana i dobrze pływający wpław

Osoby, które mają opanowane podane wyżej techniki pływackie będą mogły je doskonalić i rozwijać, jak również zapoznać się z nowymi stylami takimi jak: żabka i delfin. Będą uczyć się startów pływackich (skok startowy "na główkę" oraz startów do stylu grzbietowego), poznają podstawy nurkowania w ABC. Uzupełnieniem programu będą zabawy oraz gry w wodzie np. w piłkę wodną oraz zawody przeprowadzane w formie drużynowej - sztafet. Zajęcia prowadzone są w oparciu o ćwiczenia połączone z aktywną zabawą.
Zachowanie w wodzie i nad wodą, podstawy ratownictwa

Zasady bezpieczeństwa kąpieli, wzywania pomocy, podstaw jej udzielania potrzebującym. Wszystkiego dowiecie się od doświadczonych ratowników WOPR-u.
Pierwsza pomoc

Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku. Bandażowanie, omdlenia, skaleczenia, krwotoki, oparzenia.
Kajaki lub rowery wodne

Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody - slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Śladami Robinsona Cruzoe

Czyli wyprawa na bezludną wyspę lub dziki, nie znany ląd. Jak sobie poradzić w trudnych warunkach czyli nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Jak złowić rybę bez wędki, jak zbudować sobie schronienie, jak wezwać pomoc, jak orientować się w terenie, jak rozpalić ognisko. 
Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw - stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Później rejsy po jeziorze na pokładzie jachtu żaglowego. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Zacumujemy na brzegu bezludnej wyspy, wpłyniemy do Zatoki, gdzie poszukamy źródełka z bardzo czystą wodą. Wieczorem na żeglarskim ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.

Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.

Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.

Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.

Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.

Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
Kawiarenka

Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.  

Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. 

Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. 

Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie.
Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.  

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

TERMINY

KODOdDoCena
SWP 1a25-06-202201-07-2022
1599 PLN   
SWP 102-07-202212-07-2022
2299 PLN   
SWP 213-07-202223-07-2022
2299 PLN   
SWP 324-07-202203-08-2022
2299 PLN   
SWP 404-08-202214-08-2022
2299 PLN   
SWP 515-08-202225-08-2022
2299 PLN   
SWP 626-08-202231-08-2022
1499 PLN   
"Już Pływam" - aktywne wakacje Smyka z nauką pływania wpław - w wodzie i nad wodą, Ryn
"Już Pływam" - aktywne wakacje Smyka z nauką pływania wpław - w wodzie i nad wodą, Ryn
"Już Pływam" - aktywne wakacje Smyka z nauką pływania wpław - w wodzie i nad wodą, Ryn