Rejs turystyczno – stażowy, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany


Dlaczego warto tu popłynąć? Przeczytajcie - tutaj
 Jachty na rejsach po Zatoce i Zalewie - tutaj

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

Rejs jachtu lub grupy jachtów po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym przygotowuje nas do pływania po pełnym morzu. Nabieramy odpowiednich nawyków, prowadzimy nawigację, dokonujemy namiarów, uczymy się dokonywać wpisów w dzienniku jachtowym, identyfikować pławy, światła, pracować na mapie. Żeglujemy także w nocy, co szczególnie za pierwszym razem stanowi niezapomniane przeżycie. To także ciekawa propozycja dla tych, którzy pływali już po Mazurach i chcą poznać nowy szlak wodny.
Zalew Wiślany. Przybijemy do Krynicy Morskiej - zalewowej stolicy, w Kątach Rybackich obejrzymy Muzeum Zalewu Wiślanego i pójdziemy na piękną morską plażę. Warto tu popłynąć przed wyjściem na szerokie morskie wody... Płynąc w stronę Zatoki przepłyniemy szlakiem Pętli Żuławskiej. Pokonamy i zobaczymy wiele wyjątkowych przeszkód hydrotechnicznych - wrota przeciwpowodziowe, mosty zwodzone, pontonowe, obrotowe, zabytkowe śluzy, stacje pomp. Przepłyniemy przez zabytkową śluzę Gdańska Głowa i Przekop Wisły w Świbnie.
Zatoka Gdańska. To rozległy akwen nadający się doskonale do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie morskim. To ponad dziesięć portów, semiwyspa, mierzeja helska, Przekop Wisły, tajemnicze budowle na wodzie w okolicach Gdyni, duży ruch statków. Odwiedzimy Hel, Jastarnię, Puck i Gdynię. Dużą atrakcją będzie także zawinięcie do mariny w Gdańsku, nad Motławą. Zwiedzimy stare Miasto, przypłyniemy do Twierdzy Wisłoujście a w sierpniu pójdziemy na Jarmark Dominikański.
Uczestnicy podzieleni są na załogi. Każda załoga ma swojego sternika, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki (każdy jacht ma segment kuchenny). W ciągu dnia odpowiednio do programu i pogody - żeglujemy, kąpiemy się, opalamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca położone na trasie rejsu. Nocujemy w coraz to innym miejscu - w znanych miejscowościach, małych portach i na dziko. Coś dla siebie  znajdą miłośnicy dyskotek i tawern oraz wieczorów spędzanych z gitarą przy ognisku. Załoga dzieli pomiędzy siebie obowiązki, które wykonuje zmianowo przy pomocy i pod opieką sternika jachtu (np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie,  itp.).

Zobacz
powiększoną
mapkę
trasy
rejsu 
tutaj
Zobacz
jachty na
rejsach tutaj
 

..:: JACHTY 
Pegaz 10: duży, dwumasztowy, wygodny dziesięciometrowy jacht żaglowy. Janmor 31. Antila 24, 26.
Istnieje możliwość podstawienia innych, podobnych typów jachtów.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gdańsk, przystań Tamka, ul. Tamka 17. Elbląg - Jacht Klub Elbląg, ul. Radomska 29. Wybrany port w zależności od terminu, patrz grafik terminów. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00. Uwaga! Może nastąpić zmiana miejsca rozpoczęcia lub zakończenia imprezy ze względu na warunki atmosferyczne o czym poinformujemy uczestników przed rozpoczęciem lub w trakcie rejsu.


..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie - na jachcie, każdy ma do dyspozycji koję z materacem.
  • Ubezpieczenie - NW. 
  • Kadra - wykwalifikowany sternik. 
  • Realizację rejsu i programu, w zależności od warunków pogodowych.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Wyżywienie, paliwo, opłaty portowe - 250 zł, składka do kasy jachtowej płatna kierownikowi imprezy 1 dnia rejsu. Wyżywienie - przygotowuje załoga pod opieką sternika, od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia. Na każdym jachcie jest segment kuchenny - kambuz. Wc, prysznice, umywalki (WC ok. 1-2 zł, prysznice ok. 10-12 zł, umywalki ok. 2-3 zł).

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców - wzory w biurze. Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium  kąpielowy, dres, latarkę, krem z  filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża. Zastrzegamy sobie prawo do znaczącej zmiany lub ograniczenia programu rejsu w sytuacji złej pogody, lub np. zamknięcia wrót bezpieczeństwa śluz na Wiśle (na szlaku Gdańsk-Zalew Wiślany).
Pływania nocne realizujemy w zależności od zezwalających na nie dokumentów jachtów oraz zmieniających się przepisów regulujących żeglugę.   

STAŻ  MORSKI I OPINIA Z REJSU
Staż morski z wód Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego jest zaliczany lub nie do stażu na wyższe stopnie żeglarskie, zależnie od zmiennych przepisów PZŻ. Opinia z rejsu - zaświadczenie o wypływaniu stażu (nie wystarczy wpis w książeczce) jest potrzebna na wyższe stopnie żeglarskie. Opinię wystawia kapitan jachtu na wniosek uczestnika. Według przepisów PZŻ firma - organizator rejsu nie może wystawiać takich zaświadczeń. Jeśli więc ktoś będzie chciał otrzymać takie zaświadczenie po pewnym czasie - musi kontaktować się bezpośrednio z kapitanem jachtu.
 
 

TERMINY

KODOdDoCena
ZAL 102-07-202012-07-2020
1395 PLN   
550 (a) PLN   

Gdańsk-Elbląg
a - cena promocyjna programu Złap Wiatr W Żagle

ZAL 213-07-202023-07-2020
1395 PLN   
550 (a) PLN   

Elbląg - Gdańsk
a - cena promocyjna programu Złap Wiatr W Żagle

ZAL 324-07-202003-08-2020
1395 PLN   
550 (a) PLN   

Gdańsk - Elbląg
a - cena promocyjna programu Złap Wiatr W Żagle

ZAL 404-08-202014-08-2020
1395 PLN   
550(a) PLN   

Elbląg - Gdańsk
a - cena promocyjna programu Złap Wiatr W Żagle

ZAL 515-08-202025-08-2020
1395 PLN   
550(a) PLN   

Elbląg - Gdańsk
a - cena promocyjna programu Złap Wiatr W Żagle

Rejs turystyczno – stażowy, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany
Rejs turystyczno – stażowy, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany
Rejs turystyczno – stażowy, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany