Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS (14 – 19 lat)


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Na tym obozie pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w podwodnym świecie i kompleksowo przygotujemy Cię do uprawiania pięknego sportu, jakim jest nurkowanie. Oprócz pełnego kursu płetwonurkowego (wg doskonałej metody międzynarodowej organizacji CMAS), odbędziesz szkolenie motorowodne, które będzie pomocne na powierzchni, oraz poznasz smak żeglarstwa. Odtąd woda nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Mazury - Węgorzewo, Ośrodek Róży Wiatrów w Węgorzewie

Zakwaterowanie (do wyboru):
- domki kempingowe 6 - osobowe (łóżko, pościel) lub pokoje wieloosobowe
- namioty wojskowe typu NS 6 - 8 - osobowe. Organizator zapewnia łóżko, materac, skrzynię na rzeczy
Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.

Wyżywienie: w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

..:: CENA ZAWIERA
wyżywienie, zakwaterowanie, opiekę kadry, ubezpieczenie, specjalistyczny sprzęt nurkowy na czas zajęć:
skafander neoprenowy
buty neoprenowe
zestaw powietrzny - jacket, butla, automat oddechowy
pas balastowy

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
dojazd, imprezy fakultatywne, sprzęt ABC (maska, płetwy, fajka), koszty wydania certyfikatów i patentów
Licencja P1 – 100 zł
Książeczka nurka – 100 zł
Egzamin motorowodny – 125 zł (ze zniżką uczniowską)
Patent sternika motorowodnego – 25 zł (ze zniżką uczniowską)

Imprezy fakultatywne:
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.
– jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,
– pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
Wodne szaleństwo -  przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 99 zł, pakiet 3 zajęć – 249 zł
Jazda quadem:
- pakiet podstawowy – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł
- pakiet premium – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + 2   wyjazdy indywidualne z instruktorem w teren – 295 zł
- zajęcia indywidualne: jeden uczestnik, dwa quady instruktor – 300 zł za godzinę lekcyjną. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia na torze lub w terenie, dostosowane do umiejętności uczestnika
Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł

Ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW).
Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 49 zł.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wymagane dokumenty:
legitymacja szkolna, karta obozowa, 2 zdjęcia do licencji nurkowej.
Dokumenty konieczne do szkolenia: zgoda rodziców osób niepełnoletnich, zaświadczenie od lekarza nurkowego (możliwość uzyskania na miejscu – koszt 60 zł).
Opłaty pobierają odpowiednie organizacje sportowe.

Uczestnicy:
Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników. Nurkowanie na poziomie amatorskim jest sportem wyjątkowo łatwym, a widoki, jakie czekają na podwodnych turystów są nieporównywalne z niczym na powierzchni ziemi.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Rzeczy niezbędne:
piżama lub dres do spania, 2 - 3 ciepłe swetry, 2 - 3 pary spodni, 2 ciepłe koszule flanelowe, ciepła bielizna (podkoszulki, getry), czapka wełniana i przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), przybory toaletowe, kosmetyki (krem z filtrem UV!), ręczniki, obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych, sprzęt ABC (maska, płetwy, fajka).
Uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać własny śpiwór.

Rzeczy przydatne: latarka, rękawiczki, sandałki, klapki, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz. 

Rzeczy zbędne: lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.

..:: PROGRAM
Nurkowanie:
- nurkowanie dla początkujących: pełen kurs teoretyczny i praktyczny na licencję CMAS płetwonurek P1 zakończony egzaminem, wydaniem licencji, książki nurka i podręcznika federacji CMAS (licencja i książka nurka płatne 100 zł od dokumentu, czyli 200 zł, podręcznik federacji CMAS 50 zł). Podczas kursu uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, umożliwiające bezpieczne użytkowanie sprzętu nurkowego na małych głębokościach oraz bezpieczne nurkowania w grupie z instruktorem lub w parze z innym płetwonurkiem. Płetwonurek KDP/CMAS ma prawo:
a) nurkować samodzielnie do głębokości 10 metrów z bojką asekuracyjną pod nadzorem pełnoletniej osoby z kwalifikacjami płetwonurka,
b) nurkować do głębokości 20 metrów w towarzystwie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby o takich samych kwalifikacjach KDP/CMAS (lub równorzędnych kwalifikacjach innych organizacji).

- nurkowanie dla posiadających stopień podstawowy potwierdzony certyfikatem: obejmuje kursy specjalistyczne – nurkowanie nocą PNO i kurs nawigacji PNA oraz 8 dodatkowych nurkowań stażowych. Przy kursach specjalistycznych dopłata za certyfikat po 100 zł od specjalizacji.

Szkolenie motorowodne: uczestnicy przejdą szkolenie praktyczne z prowadzenia łodzi z napędem motorowym, co pozwoli im samodzielnie operować łodzią podczas przyszłych nurkowych wypraw. Zajęcia spełniają wymogi kursu praktycznego na stopień sternika motorowodnego. Osoby chcące uzyskać patent motorowodny będą mogły zdać egzamin na sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej – chętnym wysyłamy materiały, dodatkowo, osoby przystępujące do egzaminów motorowodnych mogą skorzystać z pięciu godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym).

Żeglarstwo: jednodniowy rejs po jeziorach Święcajty i Mamry nad brzeg jeziora Przystań. Zwiedzanie bunkrów na Mamerkach, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Rejs odbywa się na jachtach żaglowych, otwarto pokładowych klasy DZ lub kabinowych.

Wycieczka autokarowa: do Gierłoży i Kętrzyna. Zwiedzanie Kwatery Hitlera „Wilczy Szaniec” oraz sanktuarium w Świętej Lipce.

Gry i zabawy integracyjne: ogniska, dyskoteki, wycieczki piesze do Węgorzewa (zwiedzanie miasta, portu jachtowego), rozgrywki sportowe, mecze piłki siatkowej i nożnej.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Dojazd: we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna, Warszawy, Łodzi, Torunia, Gniezna, Skierniewic, Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublina, Poznania, Kielc, Koszalina, Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Leszna, Puław, Jabłonowa Pomorskiego. Dojazd może zostać odwołany, jeśli będzie mniej niż 6 osób w danym terminie z danej miejscowości.

 

TERMINY

KODOdDoCena
RWP 128-06-201511-07-2015
A-2095 PLN   
B-1795 PLN   
A-domki B-namioty NS
RWP 212-07-201525-07-2015
A-2095 PLN   
B-1795 PLN   
A-domki B-namioty NS
RWP 326-07-201508-08-2015
A-2095 PLN   
B-1795 PLN   
A-domki B-namioty NS
RWP 409-08-201522-08-2015
A-2095 PLN   
B-1795 PLN   
A-domki B-namioty NS
RWP 523-08-201529-08-2015
A-1495 PLN   
B-1395 PLN   
A-domki B-namioty NS w terminie 7 dniowym będzie realizowany program w ograniczonym zakresie(tylko kurs), bez imprez fakultatywnych
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS  (14 – 19 lat)
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS  (14 – 19 lat)
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS  (14 – 19 lat)