Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS (14 – 19 lat)


..:: MIEJSCE OBOZU - OŚRODEK
Ostróda - Wałdowo - ośrodek "Bajka". Opis ośrodka jest tutaj.
Rozpoczęcie obozu pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY

 • Dojazd zorganizowany z opieką pilota: autokarem lub pociągiem za dopłatą. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj
 • Dojazd własny: do miejsca obozu pierwszego dnia od godziny 16.00, wyjazd ostatniego dnia do godziny 10.00.

..:: DLA KOGO JEST TEN OBÓZ, JAKIE UPRAWNIENIA MOŻNA OTRZYMAĆ?

 • Dla wszystkich, którzy chcą postawić pierwsze kroki w podwodnym świecie oraz lubią aktywności związane z wodą. Przygotujemy Cię do uprawiania pięknego sportu, jakim jest nurkowanie. Oprócz pełnego kursu płetwonurkowego (wg doskonałej metody międzynarodowej organizacji PSAI) na podstawowy stopień OWSD przewidziane są rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i inne zajęcia na wodzie i nad wodą.
 • Certyfikat OWD PSAI jest licencją międzynarodową i uprawnia, po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu do nurkowania na głębokość do 20 metrów w wodach otwartych na całym świecie (do ukończenia 18 roku życia pod nadzorem rodziców lub uprawnionych nurków).

..:: PROGRAM PODSTAWOWY

 • Szkolenie na uprawnienia nurkowe OWD federacji PSAI
  Zajęcia toretyczne ok piętnastu godzin (czas trwania wykładu wynosi ok. dwóch i pół godziny). Wykłady obejmują następujące tematy: historia nurkowania i struktura organizacji, sprzęt nurkowy, środowisko i fizyka nurkowania, medycyna nurkowa, teoria dekompresji, technika nurkowania, omówienie pytań egzaminacyjnych, przygotowanie do egzaminu teoretycznego.
  Zajęcia praktyczne
  składają się minimalnie z: czterech sesji nurkowych w warunkach basenowych lub basenopodobnych oraz sześciu nurkowań w wodach otwartych wraz z egzaminem (każde nurkowanie min. dwadzieścia minut).
  Na koniec obozu organizowany jest egzamin praktyczny który obejmuje cztery piętnastominutowe nurkowania i test teoretyczny.

 • Żeglarstwo
  Rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych połączone z nauką podstaw obsługi i manewrowania jachtem żaglowym.
 • Kajaki lub rowery wodne
  Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.

..:: PROGRAM DODATKOWY (wliczony w cenę obozu)

 • Wyprawy rowerowe
  Jak bezpiecznie jeździć na rowerze, być widocznym na drodze, jak postępować w razie wypadku, to tylko niektóre z informacji jakich dowiemy się na obozie. Po instruktażu zapraszamy na wycieczkę. Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki rowerowej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze.
 • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
  Czyli słodki chillout, plażowanie, kąpiele.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (wliczony w cenę obozu)

 • Gra terenowa - podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (PO KOLACJI)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Chrzest Obozowy. To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM. 

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa   
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ostróda - Wałdowo - ośrodek "Bajka". Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00. Opis ośrodka jest tutaj.

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb, w tym
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

 • Dojazd autokarem lub pociągiem. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj.
 • Program Dodatkowe Atrakcje.
 • Opłaty egzaminacyjne i związane z kursem (patrz niżej w punkcie Dokumenty, Główne Wymagania).
 • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.


..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

 • Wiek: ukończone 15 lat*.
 • Zgłoszenie uczestnictwa-umowa.
 • Karta kolonijna ze zgodą rodziców* (wzory w biurze).
 • Aktualne badania lekarskie.
 • Ważna legitymacja szkolna.
 • Umiejętność pływania wpław.
 • Opłata egzaminacyjna za licencję OWSD PSAI w wysokości 250 zł, płatna pierwszego dnia obozu.

* Po ukończeniu kursu płetwonurka młodzieżowego OWSD absolwent do ukończenia 18 roku życia może realizować nurkowania wyłącznie pod opieką: rodziców, opiekunów, liderów - przewodników lub instruktorów.


..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Porady jak się spakować na obóz patrz
tutaj.

 • Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty.
 • Ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, dres, nakrycie głowy.
 • Okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem uv., latarkę, mały plecak.
 • Strój kąpielowy. 
 • Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).
 • ABC nurkowania: maska, fajka, płetwy (na zajęcia podstawowe).
 • Kaucja zwrotna 50 zł płatna gotówką drugiego dnia obozu na miejscu.

..:: UWAGI

 • Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY, ROZKŁAD JAZDY, LISTA PRZYSTANKÓW

 • Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu miast w Polsce. Rozkład jazdy i lista przystanków tutaj

TERMINY

KODOdDoCena
RWP 324-07-202303-08-2023
4800 PLN   
RWP 404-08-202314-08-2023
4800 PLN   
RWP 515-08-202325-08-2023
4800 PLN   
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS (14 – 19 lat)
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS (14 – 19 lat)
Obóz płetwonurkowy ze szkoleniem CMAS (14 – 19 lat)